Odwiedza nas 311 gości oraz 0 użytkowników.

Lublin
-5...+1° C

DWA SREBRA

3

W dniach 10-12 września w Sztumie odbywały się 35. LOTTO Mistrzostwa Polski w Maratonie Kajakowym. W mistrzostwach brało udział ponad 400 zawodniczek i zawodników z 58 klubów. W zależności od kategorii wiekowej zawodnicy mieli do pokonania:

Seniorki 25,6 km w tym 6 przenosek/

Podczas dystansu zawodnicy musieli pokonywać tak zwane przenoski. Przenoski odbywały się po piaszczystej plaży i miały długość około 150 m.
W programie tegorocznych mistrzostw w kategorii seniorek i seniorów zostały rozegrane skrócone wyścigi /short/ na dystansie 3 km /w tym 2 przenoski/
W nowej konkurencji nasza zawodniczka Dorota Moskowicz zajęła drugie miejsce zdobywając tytuł wicemistrzyni Polski.
Kaja Tamulewicz startująca w kategorii młodziczek w drugim dniu mistrzostw po bardzo dobrze rozegranym pod względem taktycznym wyścigu wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski.