Odwiedza nas 209 gości oraz 0 użytkowników.

Lublin
-5...+1° C

SEZON ZAKOŃCZONY MEDALAMI

1Fantastyczna pogoda towarzyszyła nam podczas 75 Mistrzostw Polski w Zjeździe, kóre odbyły się w dniach 13-14 październik w Szczawnicy na Dunajcu. W pierwszym dniu zawodów rywalizacja toczyła się na około cztero kilometrowej trasie. Start odbywał się przy KS Pieniny, meta usytuowana była na wysokości parku linowego w Krościenku.

Jako pierwsi na trasę wyruszyli seniorzy w KZ-1. W konkurencji tej nasz klub reprezentował Wiktor Wieruszewski. Po wyczerpującym wyścigu zajął trzecie miejsce, zdobywając swój kolejny medal. Jako druga na trasę wyścigu wyruszyła Agata Zielińska broniąca mistrzowskiego tytułu z 2017 roku. Na mecie poprzeliczeniu Agata osiągnęła drugi rezultat, tym samym zdobyła srebrny medal, przegrała z Adrianną Kąkol z KKW-29 Kraków która w tym roku zamieniła się miejscami z Agatą. W drugim dniu rywalizacja odbywała się na sprinterskim dystansie wynoszącym około 600m. W konkurencji sprinterskiej Wiktor nie zdołał uzyskać awansu do finałowej dziesiątki. Natomiast Agata po dobrym przejeździe eliminacyjnym zajmowała bardzo dobrą czwartą pozycję ze stratą około 1,7 sekundy do drugiego miejsca. Wszystko wskazywało na to, że dobra pozycja wyjściowa przed finałem pozwoli na zdobycie medalu. Po dobrym starcie, niewielki błąd podczas pokonywania dystansu zaprzepaścił szansę na zdobycie medalu. Ostatecznie Agata zajęła wysoką piątą pozycję. Mistrzostwa Polski w Zjeździe zakończyły bogaty sezon startowy naszych zawodników, który możemy zaliczyć do udanych. Największym osiągnięciem tegorocznego sezonu był start naszej zawodniczki Agaty Zielińskiej w Mistrzostwach Świata Juniorów i zajęcie siódmego miejsca w K-4 500m. Na arenie krajowej zdobyliśmy sześć medali Mistrzostw Polski, w tym jeden złoty zdobyła osada K-2 juniorek Agata Zielińska - Dorota Moskowicz podczas MP w Maratonie. Srebrny podczas Mistrzostw Polski Juniorów zdobyła również osada K-2 na dystansie 5000 m Agata Zielińska - Dorota Moskowicz. Agata do swojej kolekcji dołożyła jeszcze jeden srebrny medal zdobyty podczas MP w Zjeździe w KZ-1. Trzy brązowe medale w minionym sezonie zdobył w kategorii seniorów Wiktor Wieruszewski stając na podium w Długodystansowych Mistrzostwach Polski w K-1 na 10 000m, Mistrzostwach Polski Seniorów w K-1 5000m oraz Mistrzostwach Polski w Zjeździe w KZ-1. Zakończony sezon możemy zaliczyć do udanych. Przed nami przygotowania do kolejnego sezonu, które rozpoczynamy zgrupowaniem w COS Wałcz. Podczas zgrupowania główny nacisk będziemy kładli na doskonalenie techniki. W trakcie zgrupowania wystartujemy w Ogólnopolskich Konsultacjach Juniorów i Seniorów które tradycyjnie rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu.

DSC03814DSC03851DSC03857DSC03865DSC03890DSC03922DSC03936DSC03940DSC03943DSC03946DSC03990DSC03997DSC04000DSC04015DSC04018DSC04024