MŁODZICY NA MEDAL

DSC09855W ostatni weekend września /26.09/ nasza siedmioosobowa ekipa młodzików brała udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Strefy „C”, które odbywały się w Elblągu. W regatach brało udział piętnaście klubów z województw Warmińsko-mazurskiego, Mazowieckiego, Podlaskiego oraz Lubelskiego.

FALA Lublin

Nasze województwo oraz klub reprezentowali: Amelia Odój, Kaja Tamulewicz, Dawid Gieroba, Kacper Szulc, Maksymilian Magaoch, Michał Zieliński oraz Szymon Zublilewicz. Nasi zawodnicy startowali w konkurencjach K-1 oraz K-2 na dystansie 2000 m. Z uwagi na dużą odległość jaką mieliśmy do miejsca zawodów, na regaty wyjechaliśmy w piątek. Dzięki uprzejmości klubu UKS SILVANT Elbląg mogliśmy nieodpłatnie przenocować na obiektach klubowych za co bardzo serdecznie dziękujemy. W sobotę wypoczęci stanęliśmy do walki o punkty i medale. W konkurencji K-1 młodzików rozgrane zostały dwa wyścigi eliminacyjne z których do finału uzyskiwało po dziesięciu pierwszych zawodników oraz zawodnicy którzy uzyskali cztery najlepsze czasy w obu wyścigach eliminacyjnych. W pierwszej eliminacji wystartowało czterech naszych zawodników. Na samym starcie dużego pecha miał Michał Zieliński, który po kilku ruchach uległ wywrotce. Pozostali nasi zawodnicy startujący w pierwszej eliminacji uzyskali pewny awans do wyścigu finałowego. W drugiej eliminacji wystartował lider naszego zespołu Dawid Gieroba. Zajmując trzecie miejsce wywalczył pewny awans do wyścigu finałowego. Kolejny wyścig w którym startowali nasi zawodnicy był finał K-1 dziewcząt. W tym wyścigu reprezentowały nas Amelia Odój oraz Kaja Tamulewicz. Obydwie uplasowały się w pierwszej dziesiątce, Amelka była piąta a Kaja dziewiąta. W wyścigu finałowym K-1 młodzików zdecydowane zwycięstwo odniósł Dawid Gieroba, potwierdzając tym bardzo dobrą dyspozycje reprezentowaną w trakcie całego sezonu. Pozostali nasi zawodnicy: Kacper Szulc, Maksymilian Magoch, Szymon Zubilewicz zajęli miejsca w pierwszej czternastce zdobywają cenne punkty do klasyfikacji sportowej dzieci i młodzieży dla naszego województwa i klubu. W wyścigu finałowym K-2 młodziczek nasza osada w składzie Kajak Tamulewicz – Amelia Odój wywalczyła srebrny medal. Po dziewczętach w wyścigu finałowym K-2 młodzików wystartowali Michał Zieliński oraz Dawid Gieroba. Na metę wyścigu przypłynęli ze zdecydowaną przewagą zdobywając złoty medal. Miłą niespodzianką było ogłoszenie wyników w punktacji klubowej w której zajęliśmy trzecie miejsce za UKS SILWANT Elbląg /2 miejsce/ i UKS DOJLIDY Białystok /1 miejsce/ Cała nasza siedmioosobowa drużyna zasługuje na duże słowa uznania i podziękowania za bardzo dobry występ i postawę.