PO TRZECH LATACH WIKTOR PONOWNIE NA PODIUM MP SENIORÓW

MPS2020Na poznańskiej Malcie w dniach 14-16 lipiec najlepsi polscy seniorzy rywalizowali w 83. LOTTO Mistrzostwach Polski. W zawodach brali udział reprezentanci czterdziestu czterech klubów z całej Polski. W naszej ekipie wystąpili Krzysztof Majerski, Anna Majerska, Dorota Moskowicz oraz Wieruszewski.

W pierwszym dniu zawodów nasi zawodnicy rywalizowali na dystansach 1000 oraz 500 m w konkurencji K-1 mężczyzn i kobiet. Wiktor na obu dystansach wystąpił w półfinałach nie uzyskując awansu do wyścigów finałowych. Dorota w wyścigu K-1 1000 m wywalczyła awans do finału w którym dobyła ósma. Na dystansie 500 m Wiktor również nie zdołał wywalczyć awansu do wyścigów finałowych. Dorota na dystansie 500 m nie osiągnęła awansu do wyścigu finałowego. W drugim dniu mistrzostw odbywały się wyścigi na dystansie 200 m oraz wyścigi długodystansowe na 5000 m. W konkurencji K-2 200 mixed, klub nasz reprezentowali Anna i Krzysztof Majerscy. Awans do finału zdobyli bezpośrednio z eliminacji. W finale zajęli dziewiate miejsce. W godzinach popołudniowych odbywały się wyścigi długodystansowe. Wiktor po dobrym wyścigu ze stratą siedemnastu sekund do zwycięzcy zdobył brązowy medal. Dorota w wyścigu długodystansowym była ósma. Za tydzień czeka naszych zawodników start w Długodystansowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się Krakowie. W krakowskich mistrzostwach reprezentować nas będzie jedenastoosobowa drużyna reprezentująca kategorie dzieci, młodzików, juniorów młodszych, juniorów oraz seniorów.